باسلام خدمت تمامی کاربران عزیز امداد رایانه

کارشناسان ما برای شما  پست های در  نظر خواهندگرفت  که شما کاربران عزیز با مواجه شدن به  مشکلات شما خودتان مشکلاتتان را حل و فصل نمایید .

کارشناسان ما این بار برای شما  روش انتقال اطلاعات به وسیله کابل LAN یا کابل شبکه رو در نظر گرفته اند .که به وسیله این روش شما میتوانید با متصل کردن این کابل به دو رایانه می توانید به انتقال اطلاعات از یک رایانه به رایانه دیگر بپردازید .

با ماهمراه باشید ...

1 .  در وهله اول شما باید دو کامپیوتر را به وسیله کابل  LAN به هم دیگرمتصل کنید .

2 . حالا باید طبق  شکل زیر عمل نمایید . یعنی شما باید به  کنترل پنل بروید و وارد ویرایش تنظیمات سیستم آن شوید .

3 . در پنجره باز شده  در قسمت Member of، گزینه دوم Workgroup را انتخاب کنید و در کادر پایین آن برای هر دو رایانه یک اسم یکسان مانند WORKGROUP  انتخاب کنید و هر دو پنجره را با کلیک روی کلید Ok ببندید تا تنظیمات اعمال شوند:

4 . حال نیز  باید به کنترل پنل رفته و Network and Sharing Center را کلیک کنید و  از پنجره بازشده در سمت چپ  گزینه Change adapter settings را انتخاب کنید.

5 . کارت شبکه سیستم خود را انتخاب کرده (معمولا با نام Local Area Connection یا Ethernet نمایش داده می شود) و روی آیکون آن راست کلید کنید، گزینه Properties را انتخاب کنید.

6 . در لیست موجود در این پنجره باز شده ،  از لیست گزینه Internet Protocol Version4 (TCP/IPv4) را انتخاب کنید  و دکمه Properties را کلیک کنید، در پنجره باز شده تیک گزینه Use the following IP address را فعال کنید:

7. حالا شما اگه به تصویر توجه کنید در کادر IP address به تعداد هر سیستم که اضافه میکنید.آدرس آی پی 192.168.1.1 را تغییر دهید مثلا برای سیستم شما 2 باید آدرس آی پی 192.168.1.2 و برای رایانه سوم 192.168.1.3 به اینصورت تغییر دهید بقیه تنظیمات مشابه تصویر تغییری نمی کنند فقط قسمت آی پی آدرس بستگی به تعداد سیستم ها آدرس دهی می شود.

ممنون از  صبر  و  بردباری شما .

ارادتمند شما : مجید عبدال

تاریخ ثبت:۹۶/۴/۱۰ نویسنده : مجید بازدید: 926نفر
join instagram