در ابتدا دلیل این مشکلاتی که در ویندوز 10 شما به وجود می آید رو به شما خواهیم گفت . شما کاربران دوست دارید که با آپدیت کردن و بروزرسانی های  هر اپلیکیشنی و هر نسخه ایی از ویندوز دچار تغییر و تحول بزرگی شوید واین چیزی است که سهام داران و کارمندان و حتی ساتیا نادلا مدیر ارشد مایکروسافت هم بدنبال آن است .  مشکل اینجاست که  شرکت مایکروسافت با توجه به  آخرین نسخه ایی که از ویندوز منتشر کرده  و تا الان حدود 60% کاربران جهان از ویندوز 10 استفاده می کنند . سازمان های اداری آمریکا – نیروی دیریایی آمریکا – FBI  – و ...  از ویندوز 10 استفاده می کنند واین ارگان ها هیچ مشکلی با ویندوز 10 ندارند .

دلیل آن استفاده از نسخه اصلی ویندوز است – دلیل دیگه ایی که بسیار مورد توجه است اینه که سیستم های این ارگان ها و سیستم های این سازمان ها سیستم هایی قویی و با جدیدترین سخت افزار ها درون آنها قرار داده شده و با ویندوز10 هماهنگ است  و با مشکلی  مواجه نمی شود .

حال ما می خواهیم مشکلی که برای برای سیستم هایی که سخت افزار اونها ضعیف هستند یا از نسخه کپی  ویندوز 10 استفاده می کنند و با مشکل سیاه شدن صفحه مواجه هستند می خواهیم راه حل مشکل رو بهشون بگیم .

باماهمراه باشید .

 

  • در وهله اول باید شما ارتباطتون رو با دستگاه های  جانبی که به سیستمتون متصله قطع کنید

وسایل جانبی از قبیل (ماوس- کیبورد – یو اس بی – کابل های اضافی – هدفون و ...)

 

  • راه حل دوم : اگر  شما از ویندوز 8.1 استفاده میکنید و با این مشکل مواجه شدید شما با اشاره گره ماوس را به سمت بالای سمت راست یعنی  گوشه ی صفحه برده و به  پایین بیاورید و یا با استفاده از کلید ترکیبی Windows+P  تنظیمات  مربوط به نمایشگر ظاهر می شود و شما با انتخاب گزینه Pc Screen Only  را انتخاب کنید  .
  •  
  • راه حل سوم : زمانی که مشکل شما با دو روش بالا حل نشد راه حل زیر را نتخاب کنید .

سیستم خودتون رو ریستارت کنید و زمانی که در حال آمده سازی برای بالا آمدنِ  کلید ترکیبی Shift+Windows رو بفشارید و خواهید دید که  به تنظیمات عیب یابی سیستم مواجه می شوید – وحال شما باید گزینه ی Troubleshoot=>Advenced Optinon =>Startup Setting =>Restart و دوباره سیستمتون  ریستارت میشه و زمانی که بالا آمد  شما دوباره به قسمت عیب یابی سیستم مراجعه کنید با این تفاوت که باید به قسمت Safemode With Networking مراجعه کرد شما بعد از بالا آمدن صفحه به قسمت  Device Manager بروید وبه قسمت Display Adaptor وبه زیرمنوی آن یعنی Intel Graphic بروید بر روی آن دابل کیلیک کنید و برروی  زبانه Driver کلیک کنید و شما گزینه Roll Back Driver  بزنید  که درایور به یک نسخه قبل از این نسخه ایی که نصب شده برمیگرده و  مشکل شما حل خواهد شد – اگرچه مشکل شما حل نشد باید شما  با مراجعه کردن به وبسایت بسته به نوع کارت گرافیک خودتون برید و آخرین نسخه رو دانلود و نصب کنید .

تاریخ ثبت:۹۶/۷/۱۲ نویسنده : مجید بازدید: 8306نفر
join instagram