اینستاگرام در جدیدترین بروز رسانی خود قابلیت لست سین (Last Seen) یا آخرین زمان بازدید کاربران را ارائه کرد. البته این ویژگی در اینستاگرام با نام Show Activity Status ارائه شده است. در ادامه این مقاله قصد داریم به آموزش مخفی کردن لست سین اینستاگرام پرداخته با همراه باشید.

اگر از کاربران برنامه هایی مثل تلگرام، فیسبوک مسنجر و غیره باشید اما ندانید که لست سین (Last Seen) یا آخرین زمان بازدید چیست! لست سین در واقع قابلیتی است که  آخرین زمان بازدید کاربر از حساب کاربریش را برای دیگر کاربران نمایش می دهد.

اما تا پیش از این لست سین (Last Seen) یا آخرین زمان بازدید در اینستاگرام وجود نداشت و کاربران این اپلیکیشن نمی توانستند آخرین زمان بازدید یکدیگر را مشاهده کنند. حال اینستاگرام با جدیدترین آپدیت خود این ویژگی را ارائه کرده و نام آن را Show Activity Status قرار داده است. در ادامه این مطلب قصد داریم به آموزش نحوه مخفی کردن لست سین اینستاگرام پرداخته با ما همراه باشید.

مطمئنا اولین سوالی که در ذهن هر فرد ایجاد می شود این است که لست سین اینستاگرام دقیقا آخرین زمان بازدید کاربر را برای چه کسانی نمایش خواهد داد؟ آیا تمام کاربران اینستاگرام با ورود به اکانت شما قادر به دیدن آخرین زمان بازدیدتان خواهند بود؟ خوشبختانه اینطور نیست. لست سین اینستاگرام (Show Activity Status) به گونه ای تنظیم شده که در صورت فعال بودن در اکانت شما، آخرین زمان بازدید کاربر را فقط برای افراد زیر نشان می دهد:

 

تمام کاربرانی که شما آن ها را دنبال کرده ایدیا به همان فالویینگ های شما.

تمام کاربرانی که از طریق دایرکت به آن ها پیام داده باشید.

 لست سین اینستاگرام به گونه ای تنظیم شده که همه فالوورهای شما قادر به دیدن آخرین زمان بازدیدتان نخواهند بود. فقط افرادی که شما آن ها را فالو کرده اید یا از طریق دایرکت به آن ها پیام داده اید می توانند آخرین زمان بازدیدتان را مشاهده کنند.

 

مخفی کردن آخرین زمان بازدید یا لست سین اینستاگرام

قابلیت لست سین یا Show Activity Status به طور پیش فرض در اینستاگرام فعال است، اما  امکان غیر فعال کردن یا بهتر بگوییم مخفی کردن این قابلی وجود دارد. فقط کافیست مراحل زیر را طی کنید:

 

برنامه اینستاگرام را اجرا و وارد اکانت خود شوید.

به بخش پروفایل (آیکون آدمک) مراجعه کنید.

در منوی تنظیمات ارائه شده به سمت پایین حرکت کنید تا به گزینه Show Activity Status برسید.

اسلایدر موجود در کنار این گزینه را غیر فعال نمایید.

به همین سادگی نمایش آخرین زمان آنلاین بودن شما برای سایر کاربران پنهان می شود. در نظر داشته باشید که پنهان کردن آخرین زمان بازدید یا لست سین اینستاگرام هم مثل اپلیکیشن های دیگر همانند تلگرام یک اقدام دوطرفه است. یعنی اگر شما لست سین خود را در اینستاگرام غیر فعال یا مخفی کنید، لست سین دیگران هم برایتان مخفی می شوند.

تاریخ ثبت:۹۸/۸/۲۳ نویسنده : وحید بازدید: ٢١٠نفر
برای ارتباط با کارشناسان ما اپ را نصب کنید
دانلود برنامه