سلام و درودی بی انتها به شما همراهان و  عزیزان امدارایانه .

این پست ویژه برای کسانیه که به اینترنت نمی توانند وصل شوند. اینترنتت وصله؟تلگرام و اسکایپ و ... وصله ؟ اما مرورگرهیچ سایتی باز نمیکنه!

در ابتدا  شما باید طبق عکس های زیر عمل  کنید .

شما با زدن کلید های ترکیبی  Windows +R به Run دسترسی پیدامی کنید و شما در کادر RUN کلمه ی CMD که مخفف کلمه ی Command Prompt است را تایپ کنید اینتر را بفشارید .

می بینید که تلگرام و ...  همه برنامه ها وصله حتی علامت Connect بودن WIFI هم وجود داره . اما نمی تونید با مرورگر به صفحات خودت مراجعه کنید .

شما با  نوشتن  قطعه کد Ping www.google.com رو تایپ کنید و اگر مانند تصویر آدرس IP رو نوشت  یعنی اینترنت شما وصله ولی اگر نوشته شد که آدرسی که نوشته شده اشتباهه و باید دوباره بنویسید. مطمئن باشید باید مراحل زیر رو طی کنید .

همچنان  با ما همگام باشید تا مشکلتون رو رفع کنیم .

شما در این قسمت ازعکس باید به Control Panel => Internet Option =>Advenced و شما باید بروری Restore Advenced Setting کلیلک کنید تنظیمات برمیگرده به حالت پیشفرض .

در این قسمت از تصویر شما باید شبکه خودتون رو به تنظیم کارخانه ببرید یعنی تمامی اطلاعاتی که در اینترنت ذخیره کرده اید از قبیل رمز و نام کاربری و ... پاک خواهد شد  نگران نباشید اگر  مرورگر شما موزیلا یا کروم باشه ویندوز نمیتونه اطلاعات شمارو پاک کنه ولی مرورگر Internet Explorer  همه اطلاعاتش پاک خواهد شد . مهم اینه  مشکل شما  حل میشه اون  اطلاعات رو میشه برگردوند نگران نباشید .

شما در این مرحله  تایید می کنید که می خواهید اطلاعات خود یعنی صفحات ذخیره شده و ... را پاک کنید؟ شما با زدن بر روی گزینه Reset  تمامی  اطلاعات پاک خواهد شد و بارگزاری  صفحات شما و حتی مشکلات دیگه  شما نیز از قبیل Load نشدن یا بالا نیامدن نیزحل خواهد شد .

حالا  شما سیستم تون رو Restart (راه اندازی مجدد )کنید ،امیدوارم که مشکلتون همینجوری  حل شده باشه . اگه نشده مراحل زیر رو امتحان کنید :

شما به تنظیمات WIFI برید بسته به نوع نسخه ایی که داره از ویندوز استفاده می کنید ممکنه با من متفاوت باشه . من از سیستم عامل ویندوز نسخه 8.1 استفاده می کنم .

اینک ما شما رو به تنظیمات عیب یابی خواهیم برد و در این قسمت شبکه شما رو عیب یابی می کنیم . شما با زدن بر روی گزینه Trobuleshoot Problems  بزنید

حالا شما باید برروی گزینه Internet Connection کلیک کنید .و بقیه مراحل رو Next  بزنید عیب یابی به صورت اتوماتیک انجام می شود .امیدوارم  که مشکل شما Fixed شده باشد .

و حالا آخرین راه رو به شما پیشنهاد می کنیم .

شما در این قسمت به WiFi ای که متصل هستید حالا  شما باید  آن را فراموش کنید و دوباره به آن متصل  شوید.

امیدوارم مشکلتون  حل شده باشه. اگر  بازهم مشکلتون  حل نشده شمامودم خودتون رو یک بار خاموش و روشن کنید .

در پست بعدی  به شما ریست کردن مودم یا تنظیم کارخانه انواع مودم رو خواهیم گفت .

موفق باشید .

تاریخ ثبت:۹۶/۶/۲۲ نویسنده : مجید بازدید: 9539نفر
join instagram