چطور در لبتاپهایی که دارای دو کارت گرافیک هستند، بین آنها سوئیچ کنیم. امروزه تکنولوژی جدیدی وارد لبتاپها شده که به  دلیل  اینکه  مصرف باتری کمتر شود طراحان از دو کارت گرافیک در طراحی لبتاب استفاده کرده اند. به طور مثال می توان یه کارت گرافیک AMD  یک گیگ یا دو گیگ و یه کارت گرافیک اینتل ۶۴ مگ که نهایت توانش اجرای windows  ویندوز ۷ است.
 باید بگم سوئیچ کردن در  لبتاپها معنی خاصی نداره همونطور که گفتم با توجه به اینکه در لبتاب ها بالا بردن کارایی و  مصرف پایین باتری معمولا برای کاربر مهم است شرکت های تولید کننده برای این موضوع مفهموم سوئیچ کردن بین کارت گرافیک را ارائه دادند . در زمانی که از نرم افزارهای معمولی و کارهای ساده که نیازی به گرافیک چندانی ندارند از گرافیک مجتمع یا  Integrated Graphics  به کار گرفته می شود و در هنگام کارهای گرافیکی سنگین و بازهای که نیاز گرافیک قوی دارند از گرافیک قوی تر استفاده می شود تا حالا باید با مفهموم سوئیچ کردن کارت گرافیک آشنا شده باشید لازم نیست به دنبال چیزی بگردید تا بین کارت گرافیک سوئیچ کنید این موضوع توسط خود لبتاپ حل می شود فقط شما باید راهنمایش کنید.

خب حالا در پایین نحوه سوئیچ کردن بین گرافیک ها را می بینید اگر باتوجه به تصویر مراحل طی کنید براتون پیش نمیاد.

در ابتدا شما با توجه به نسخه ایی که از کارت گرافیکی که روی سیستمتون نصب شده باید اخرین ورژن برنامه رو نسبت به مدل پردازنده گرافیکی تون نصب کنید . برای اینکه شما مدل پردازنده گرافیکی تون رو بفهمید باید طبق عکس زیر به قسمت Device Manager بروید و به قسمت Display Adaptor مراجعه کنید شما میتوانید کارت گرافیک نصب شده بر روی سیستمتان رو ببینید .

به سایت Amd.com مراجعه کنید و به منوی پشتیبانی و قسمت دانلود درایور کارت گرافیک بروید و باتوجه به مدل پردازنده گرافیکی تون میتوانید درایور خودتون بسته به نوع 32 بیتی یا 64 بیتی بودن دانلود کنید .

حال شما درایور خودتون رو نصب کرده اید شما باید طبق عکس های زیر عمل کنید و برنامه یا بازی خودتون رو اضافه کنید تا با مشکل مواجه نشوید .

به قسمت Preferences  بروید .

به قسمت Radeon Additional Setting بروید .

به قسمت Switchable Graphics Application Setting بروید .

مسیر برنامه رو وارد کنید یادتون باشه که باید فرمت فایل انتخابی شما باید  exe. باشه

در این قسمت شما باید برنامه ایی که به لیست گرافیکتون اضافه شد رو به صورتHigh Performance بزارید تا برنامه  شما بدون Lag اجرا بشه .

امیدواریم این همون مطلبی باشه که شما دنبالش بودید .

در پست آینده ما به شما آموزش تنظیمات باتری رو خواهیم داد که این پست ویژه تقدیم میشه به کسایی که لپتاپ دارند و در حین اجرای برنامه ها و بازی ها دچار مشکل شده اند .

موفق باشید .با ماهمراه باشید ...

تاریخ ثبت:۹۶/۷/۷ نویسنده : مجید بازدید: 3723نفر
join instagram