با توجه به مشکل اکثر کاربران با نحوه فعال کردن مک آدرس(MAC Adress) مودم های tp link قصد داریم در این پست  آموزش کامل فعال کردن مک آدرس (MAC Adress) را در مودم تی پی لینک را خدمت شما همراهان گرامی را آموزش دهیم،که یکی از روش های کاربردی برای جلوگیری از هک شدن مودم و همچنین یک روش برای مدیریت بهتر وای فای هست.

مک ادرس (MAC Adress)  چیست؟

تمام دستگاه هایی که  دارای وای فای هستند یک مک آدرس (MAC Adress) یا همان آدرس فیزیکی دارند که در واقع  هویت دستگاه هست،که برای شناسایی دستگاه استفاده می شود.

حالتهای فیلتر بروی مک آدرس(MAC Adress) :

بطور کلی وقتی شما مک آدرس را در تنظمیات مودم وارد می کنید دو نوع فیلتر می توانید بروی مک آدرس (MAC Adress)  اعمال کنید:

1-allow (اجازه دسترسی):

وقتی شما این فیلتر را انتخاب کنید،تمام دستگاههایی که مک ادرس انها را در تنظیمات مودم اضافه کنید اجازه دسترسی به وای فای را دارند(که ما در اینجا این روش را اموزش می دهیم)

2-deny (عدم دسترسی)

وقتی شما این فیلتر را انتخاب کنید،تمام دستگاههایی که مک آدرس انها را  در تنظیمات مودم اضافه کرده اید اجازه دسترسی به وای فای را ندارند.

 کاربرد فیلتر مک آدرس:

مهمترین کاربرد این روش جلوگیری از هک مودم وای فای و جلوگیری از اتصال افراد سود جو به مودم شما تا نتواند حجم اینترنت شما را مصرف کنند.

در ابتدا به آدرس  192.168.1.1  رو در مرورگرتون کپی کنید و زدن دکمه Enter وارد صفحه تنظیمات مودم Tp_Link می شوید .

به منوی Interface Setup  برید و به زیرمنوی Wireless  برید.

شما در کادر پایین با انتخاب  کردن Active  مک آدرس گوشی رو وارد  کارد زیر کنید .

با زدن دکمه  Save  تنظیمات  اعمال  می شود . و اگر شما می خواهید ببینید که چه کسانی به مودم شما متصل شده اند در منوی Status می توانید  با زدن  بر روی دکمه Refresh  لیست جدید کسانی  که به مودم شما متصل شده اند رو ببینید . موفق باشید .

تاریخ ثبت:۹۶/۷/۲۳ نویسنده : مجید بازدید: 704نفر
join instagram